Detské oddelenie s novorodeneckým úsekom

vedúca sestra

Detské oddelenie s novorodeneckým úsekom

Ľubovnianska nemocnica n.o.
Pavilón  A (3 poschodie, nov. úsek 1. poschodie)
Obrancov mieru 3
064 01 Stará Ľubovňa

Tel. číslo: 052 4317 111
E-mail: primár, vedúca sestra

Informácie pre verejnosť

Návštevné hodiny denne 13.00 – 17.00
Deti hospitalizujeme na odporúčanie obvodného, RZP lekára, eventuálne odborného lekára, akútne stavy bez odporúčania.

Čo si priniesť na hospitalizáciu

Činnosť oddelenia

Detské oddelenie Ľubovnianskej nemocnice je oddelenie zamerané na liečbu interných, neurologických, kožných, respiračných, nefrologických, gastrointestinálnych, kardiologických ochorení u detí vo veku od 0 do 18 rokov. Príjemné prostredie, vysokoškolený personál so zameraním na problematiku detského pacienta, ako aj možnosť hospitalizovať sprievodcu sú našou snahou o minimalizovanie stresu z hospitalizácie. Taktiež optimalizácia, efektivita vyšetrení a liečby sú našou prioritou.

Na novorodeneckom úseku zabezpečujeme čiastočný “rooming in”. To znamená, že fyziologický novorodenec je v priebehu dňa v starostlivosti matky, v nočných hodinách od 2300 – 400 sú deti na novorodeneckom úseku.
Matka je vedená k správnym postojom a návykom v starostlivosti o novorodenca a dojča. Táto edukačná činnosť voľne nadväzuje na psychoprofylaktickú prípravu vedenú pôrodnou asistentkou a neonatologickou sestrou v priestoroch spojovacej chodby v poliklinickej časti/podrobnejšie informácie na gynekologicko-pôrodníckom oddelení/.

Nadštandardné služby

Na detskom oddelení máme 2 nadštandardné izby vybavené vlastným sociálnym zariadením, TV, internet, mikrovlnkou, chladničkou a varnou kanvicou. Poplatok za izbu je 10,- €/noc.

V snahe vytvoriť mamičkám vyhovujúce podmienky je možné zabezpečiť polonadštandardnú izbu bez sociálneho zariadenia, samozrejme podľa aktuálnych možností oddelenia a počtu detí. Poplatok za izbu je 5,-€/noc.

Prepichovanie ušných lalôčikov u novorodencov – poplatok 5 €