Vyhodnotenie Letnej kvapky krvi 2024

19. septembra 2024 Mikuláš Čandík

Od 1.6.2024 do 31.8.2024 sa na HTO Stará Ľubovňa  konal  17.ročník letnej kvapky krvi,  cieľom ktorej bolo zabezpečiť dostatok krvi pre pacientov v kritickom letnom období .   Sme radi, že táto akcia našla v radoch darcov odozvu .

Počas trvania letnej kvapky krvi na HTO Stará Ľubovňa prišlo bezplatne  darovať krv 566 darcov krvi , prvodarcov bolo 28.  Odber krvi bol uskutočnený od 502 darcov, vyradených pred odberom bolo 64 darcov, z toho prvodarcov 8.

Počas letných mesiacov ( jún – august 2023 ) bolo pre pacientov Ľubovnianskej nemocnice, n.o. použitých 356 T.U. krvi , 151 T.U. krvi  bolo dodaných iným zdravotníckym  zariadeniam.

Ľubovnianska nemocnica, n.o. venovala 2 poukazy na týždenný rekondičný pobyt v Bardejovských kúpeľoch  pre dvoch vyžrebovaných darcov krvi .

Občianske združenie Kultúra so srdcom  venovalo cenu  –  2 vstupenky na charitatívny  koncert Adama Ďuricu  – nová budova DJZ v Prešove dňa 26.10.2024.

Mesto Stará Ľubovňa venovalo pre 3-ch vyžrebovaných permanentky na mestskú plaváreň.

Týmto sa chceme srdečne poďakovať všetkým  darcom krvi , ktorí reagovali na naše výzvy a prišli darovať krv  na transfúzne oddelenie Ľubovnianskej nemocnice. Ďakujeme im v mene chorých, ktorí krv potrebovali.  A ešte raz srdečne ďakujeme  našim sponzorom.